تبلیغات
پایتخت طبیعت - سرزمین چهارفصل - یاسوج - Remote Desktop
پایتخت طبیعت - سرزمین چهارفصل - یاسوج
عکس هنری - اموزشی- کامپیوتر - شبکه - موبایل
صفحه نخست       پست الکترونیک          تماس با ما              ATOM            طراح قالب
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


وبلاگی اموزشی در زمینه عکس- کامپیوتر و موبایل

مدیر وبلاگ :ظاهره مرادی
مطالب اخیر
نظرسنجی
دوست دارید چه موضوعاتی در وبلاگ بیشتر باشد؟


در این مقاله میخواهم راجع به یکی امکانات بسیار جالب و سودمند ویندوز XP صحبت کنم که کمتر کاربری از آن اطلاع دقیق دارد!

حتما تا به حال نام Remote Desktop را شنیده اید و شاید با آن کار هم کرده باشید. این برنامه یکی از برنامه های بسیار کاربردی در ویندوز XP میباشد که در عین سادگی امکانات جالبی را برای کاربران فراهم می کند. کار اصلی این برنامه برقرار کردن ارتباط سیستم شما با یک سیستم موجود در شبکه و اینترنت است.

اما بحث من اصلا راجع به این برنامه نیست! این حرف ها مقدمه ای بود برای معرفی ابزاری با کارایی مشابه اما بسیار جالب تر از Remote Desktop. نام این ابزار یا بهتر بگویم قابلیت در ویندوز XP نسخه حرفه ای،Remote Desktop Web Connection  است.

این ابزار به شما اجازه می دهد که توسط مرورگر خود به سیستم مورد نظر وارد شوید و کنترل آن را به دست بگیرید! بله درست است توسط مرورگر و این همان قابلیت بسیار جالب آن است که کارکرد آن را تا حدودی شبیه برخی از تروجان ها کرده است. با کمک این ابزار شما می توانید به راحتی حتی به سیستمی که فایل Client ابزار Remote Desktop در آن نصب نشده است وارد شده و کنترل آن را به دست بگیرید.

در این روش شما تنها با فایلهای ActiveX سروکار دارید و آنهم فقط باید قابلیت پشتیبانی از این فایلها توسط مرورگر شما و سیستم هدف فعال باشد. برای فراگیری آموزش با ادامه مقاله همراه باشید.
کامپیوتر میزبان را آماده کنید :

در ابتدا باید به این نکته توجه کنید که این قابلیت تنها در ویندوز XP نسخه Professional وجود دارد و در نسخهHome Edition این قابلیت وجود ندارد و شما نمیتوانید از آن استفاده کنید. اولین مرحله فعال کردن قابلیت Remote Desktop Web Connection در ویندوز XP و نصب کردن برنامه های ( کامپوننت های ) مورد نیاز در کامپیوتر میزبان یا کامپیوتر هدف است. قابلیت Remote Desktop Web Connection از یک کامپوننت جهانی اینترنت استفاده میکند که به اصطلاح به آن World Wide Web Service component of Internet Information Service یا IIS می گویند. این کامپوننت (IIS) به صورت پیش فرض در ویندوز XP Professional وجود دارد اما معمولا و در حالت کلی غیر فعال است. کار کامپوننت IIS پاسخگویی به درخواستهای مرورگر وب یا Web Browser می باشد و در واقع ایجاد یک سرور مجازی در سیستمی که روی آن نصب می شود. برای فعال کردن این قابلیت سی دی ویندوز XP را آماده کرده و مراحل زیر را انجام دهید:

ابتدا وارد Control Panelشده و روی عبارت Add or Remove Programs دو بار کلیک کنید تا این ابزار اجرا شود. سپس روی دکمه Add/Remove Windows Component از دکمه های موجود در سمت چپ ابزار کلیک کنید. پس از کمی تامل صفحهWindows Component Wizardظاهر خواهد شد. در لیست Component  های موجود در این صفحه روی عبارت IIS (Internet Information Service) کلیک کنید و سپس روی دکمه Details کلیک کنید. با این کار صفحه Internet Information Services ظاهر خواهد شد.در این صفحه روی عبارت World Wide Web Service کلیک کرده و دکمه Details را بفشارید.
در صفحه ای که باز می شود تیک کنار عبارت Remote Desktop Web Connection را فعال کنید ( توجه داشته باشید که با فعال کرده این گزینه، گزینه World Wide Web Service نیز که همین لیست وجود دارد فعال خواهد شد ) و روی OK کلیک کنید. مجددا روی OK کلیک کنید تا به صفحه Windows Component Wizard  بازگردید. بعد روی دکمه Next کلیک کرده و سی دی ویندوز XP را درون درایو سی دی رام خود قرار دهید و منتظر بمانید تا مراحل نصب کامپوننت به پایان برسد و در نهایت روی Finishکلیک کنید تا عملیات به اتمام برسد. با این کار مراحل نصب انجام شده و سیستم برای مراحل بعدی آماده می باشد، اما در اینجا برای بالا بردن هر چه بیشتر امنیت سیستم و جلوگیری از هر گونه نفوذ غیر مجاز به آن، بعد از اینکه مراحل بالا را انجام دادید، قبل از هر گونه اتصال به اینترنت مراحل زیر را نیز انجام دهید :

ابتدا از منوی Start ابزار Run را اجرا کرده و در آن عبارت زیر را تایپ کنید و سپس Enter را بزنید :
Net Stop w3svc

اجرای این دستور باعث می شود که قابلیت World Wide Web Service در سیستم شما به صورت موقت متوقف شود و به این ترتیب امنیت سیستم در اینترنت حفظ خواهد شد.
توجه داشته باشید که در صورت فعال کردن قابلیت IIS و نصب نکردن پچ های امنیتی که در این مورد از طرف Microsoft ارائه شده است، به راحتی سیستم شما را در برابر نفوذ غیر مجاز آسیب پذیر خواهد کرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت پچ های امنیتی IIS می توانید به این آدرس و این آدرس مراجعه کنید. پس از نصب پچ های مورد نیاز از طریق وارد کردن دستور زیر درRun، مجددا می توانید کامپوننت را فعال کنید Net Start w3svc :

 (البته بعد از نصب پچ های امنیتی این کار را انجام دهید) حال نوبت به پیکربندی قابلیت IIS می رسد: به صورت پیش فرض IIS در کامپیوتر شما با پورت TCP به شماره 80 شناسایی می شود و از این پورت استفاده می کند. در اینجا با یک آموزش ساده شماره این پورت را تغییر خواهیم داد. این کار باعث افزایش هر چه بیشتر امنیت در استفاده از این روش می شود. بنابراین پیشنهاد می کنم حتما این کار را انجام دهید.

ابتدا وارد Control Panel شده و روی عبارت Administrative Tools دو بار کلیک کنید. سپس روی عبارت Internet Information Services دو بار کلیک کنید. با این کار این ابزار اجرا خواهد شد و صفحه ای تحت عنوان همین نام باز خواهد شد. در لیست سمت چپ این ابزار نام کامپیوتر خود را مشاهده می کنید. روی علامت مثبت کنار آن کلیک کنید تا زیر مجموعه های آن را مشاهده کنید. در همین لیست روی علامت مثبت کنار عبارت Web Sites کلیک نمایید. در زیر مجموعه آن عبارت Default Website وجود دارد. روی آن راست کلیک کرده و گزینه Properties را انتخاب نمایید. در صفحه ای که باز می شود شما چندین شاخه مختلف را مشاهده خواهید کرد. به صورت پیش فرض شاخه Web Site برای شما نمایش داده می شود. در قسمت Web Site Identification شما عبارتی با عنوان TCP Port را مشاهده خواهید کرد که به صورت پیش فرض عدد 80 در مقابل آن نوشته شده است. شما باید این عدد را تغییر دهید و به جای آن عدد دلخواهی بین 1024 و 65535 را وارد نمایید ( توجه داشته باشید که عدد انتخابی شما نباید با پورت های مورد استفاده توسط نرم افزارهای نصب شده در سیستم شما مطابقت داشته باشد، در این صورت باعث بروز اختلالاتی در ارتباطات اینترنتی این نرم افزارها خواهد شد). پس از انتخاب پورت دلخواه و وارد کردن آن، روی دکمه OK کلیک کنید. پس از این کار می توانید از این بخش خارج شوید. حال نوبت به فعال کردن قابلیت Remote Desktop و تنظیم کردن آن می رسد. برای این منظور ابتدا روی آیکن My Computer راست کلیک نموده و گزینه Properties را انتخاب نمایید.
در صفحه ای که ظاهر می شود وارد شاخه Remote شوید. در این شاخه و در قسمت Remote Desktop  تیک کنار عبارت Allow users to connect remotely to this computer را فعال نموده (در صورت عدم فعال بودن) و سپس در پیغامی که ظاهر می شود روی دکمه OK کلیک نمایید. پس از این کار روی دکمه Select Remote Users در همین صفحه کلیک کرده و سپس در صفحه ای که باز می شود روی دکمه Add کلیک کنید. در قسمت Enter the object name to selectنام یوزر مورد نظر را ( برای برقراری ارتباط با آن) وارد نمایید و سپس روی دکمه OK کلیک کنید. توجه داشته باشید که این یوزر باید در سیستم شما ثبت شده باشد، برای فهمیدن نام یوزر های ثبت شده در سیستم خود می توانید در صفحه Select Users روی دکمه Advanced کلیک نمایید. سپس روی دکمه Find Now کلیک نمایید تا لیستی از یوزر های موجود در سیستم شما در زیر آن نمایش داده شود. بهتر است برای بالا بردن هر چه بیشتر امنیت برای یوزر مورد نظر خود حتما رمز عبور تعیین نمایید که این کار را می توانید از قسمت User Accounts در Control Panel و گزینه Create a password انجام دهید. پس از انتخاب یوزر مورد نظر و وارد کردن نام آن در قسمت ذکر شده روی دکمه OK کلیک کنید. مجددا روی OK کلیک کنید تا وارد صفحه System Properties شوید. با کلیک مجدد بر روی دکمه OK از این صفحه نیز خارج شوید.
توجه داشته باشید که این مراحل باید در سیستم هدف انجام شوند. در این مرحله نوبت به کاربرانی می رسد که از فایروال در سیستم خودشان استفاده می کنند. این دسته از کاربران باید فایروال خود را به نحوی تنظیم نمایند که ممنوعیتی برای پورت های مورد استفاده در کار شما ایجاد ننماید. ما در این عملیات به پورت  3389 از نوع TCP (که برای ارتباط Remote Desktop نیاز است) و پورت TCP ای که شما به دلخواه انتخاب کردید نیاز خواهیم داشت. بنابراین حتما این موارد را در تنظیمات فایروال خود لحاظ کنید. حال به مرحله اصلی عملیات خود یعنی ارتباط با سیستم راه دور می رسیم.
برای برقراری این ارتباط شما حتما باید شماره IPسیستم راه دور را بدانید. برای این منظور می توانید از ابزارهای مختلفی که برای این منظور می توانید در سیستم راه دور نصب نموده و از شماره IP آن مطلع شوید استفاده نمایید و یا روشهای دیگر را استفاده نمایید. با توجه به اینکه اغلب کاربران با این موارد آشنایی دارند از توضیحات اضافه در این مورد خودداری می کنم. فرض می کنیم شماره IP سیستم راه دور 197.123.146.166 باشد و پورت انتخاب ما در تنظیمات آن سیستم 8080 می باشد. ابتدا مرورگر IE خود را باز کرده و در نوار آدرس آن عبارت زیر را تایپ نموده وEnterرا میزنیم:

http://197.123.146.166:8080/tsweb/

توجه نمایید که شکل کلی این آدرس به شکلhttp://IPaddress:port/tsweb/می باشد.
پس از اجرای آدرس بالا اگر پیغامی در مورد نصب Remote Desktop ActiveX Control ظاهر شد روی دکمهYesکلیک نمایید و منتظر بمانید تا عملیات نصب ActiveX به پایان برسد. پس از پایان نصب صفحه ای به شکل زیر ظاهر خواهد شد
نوع مطلب : كامپیوتر و شبكه، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
          
جمعه 23 بهمن 1388
شنبه 14 مرداد 1396 05:50 قبل از ظهر
Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point.

You definitely know what youre talking about, why throw away your intelligence
on just posting videos to your site when you could be giving us something
informative to read?
شنبه 7 مرداد 1396 01:02 قبل از ظهر
Howdy this is somewhat of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with
HTML. I'm starting a blog soon but have no coding expertise so I wanted to get guidance from someone with
experience. Any help would be enormously appreciated!
چهارشنبه 23 فروردین 1396 06:53 قبل از ظهر
It's a shame you don't have a donate button! I'd certainly
donate to this fantastic blog! I suppose for now i'll settle for bookmarking and adding your RSS feed to my Google account.
I look forward to new updates and will talk about this site with
my Facebook group. Chat soon!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی